Znovu narození

OD: V: Škola sebeléčení ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ

Fáze přijetí nám umožňuje znovu narození. V této době se budete seznamovat sami se sebou. Dopřejte si klid a buďte sami. Samota je skvělým prostředníkem k sebepoznání. Je potřeba, abyste si tento čas dopřáli.

Odjeďte na chalupu, na ryby, nebo na čundr. Budete potřebovat několik dnů až měsíců k tomu, aby byl tento proces dokončen.

Často lidé díky zranění a upoutání na lůžko, dojdou sami k sobě. Nemohou nikde poletovat, zařizovat, rozptylovat se. Leží a přemýšlí. Slyší sami sebe, svůj hlas uvnitř.

Vždy když docházím k významnějším rozhodnutím ve svém životě, odjíždím sama alespoň na týden na chalupu. Tam na sebe nechám působit, to co bych ráda v životě změnila, nikdo mě neovlivňuje svými názory a já jsem tak schopna se nacítit na sebe a na své vnitřní potřeby. Ne na názory a pohledy rodiny, či přátel.

Objevujte své nové já a nechte jej vystoupit z vašeho nitra. Možná vám dojde, že jste vždy podvědomě věděli, že to někde v sobě máte.

Minulost, budoucnost i současnost budete vnímat v jiném světle. Pochopíte, že je minulost třeba přijmout a vyléčit.

Budoucnost již nebudete mít jako strašáka někde vpředu, ale jako výzvu. Budete se nyní těšit na nové ve vašem životě.

Přítomnost. Je čas začít žít přítomností a to vám umožní právě ten okamžik, kdy vyřešíte svou minulost, nebudete se v ní již „ňahňat“. Z budoucnosti nebude mít strach, nebudete ji tedy muset stále v hlavě řešit. Jedině tento stav vám umožní vnímat a prožívat okamžiky tady a teď. Dříve jsem tuto větu brala jako nějakou frázi, než jsem plně pochopila její význam. Dnes žiji tady a teď, užívám si to, co zrovna kolem mě probíhá, své pocity. Přistihla jsem se, že stále říkám „to je krása“.

Uvědomila jsem si při odjezdu z dovolené s našimi přáteli, že jsem opravdu čas dovolené prožila. Došlo mi to ve chvíli, kdy má kamarádka řekla „to, to ale uteklo“, ale já měla jiný pocit. Měla jsem pocit, že jsem napapaná, každá moje buňka byla naplněna a nasycena. Už jsem se těšila domů. Když totiž dva sedí na pláži, vypadají stejně, ale teprve, když se jim podíváte do hlavy, zjistíte, že se v každé odehrává něco jiného. A je opravdu velký rozdíl sedět na pláži a přemýšlet nad tím co se stalo a už se strachovat z toho až se vrátím domů. Než se kochat a prožívat šplouchání vln. Když budete prožívat stávající chvíle, budete o nich vědět. Když se zatížíte řešením minulosti a budoucnosti, unikne vám chvíle tady a teď pod rukama. A vy o ní ani nevíte. Tak to je pravý rozdíl.

Abyste se posunuli do stavu prožití tady a teď, je třeba vyčistit vše z minulosti, přijmout, že se tak stalo. A pokud udělám chybu. Poučit se z toho a dělat to příště jinak. To je totiž to jediné, co můžete z minulostí udělat.

Budoucnost. Je dobré mít vize. Je dobré snít. Zbavujte se strachu a naplňujte se nadějí a těšením na nové zkušenosti. Minulý týden jsem odešla od kamarádky z jejího salonu, kde jsem jeden den v týdnu pracovala. Najednou mi došlo, že jsem získala zkušenost, kterou jsem potřebovala, abych se mohla posunout dál. Rozloučily jsme se přátelsky a s pochopením. Jsem velmi vděčná, že jsem to prožila. Než jsem se k ní stěhovala, řešila jsem, jestli je to dobrá volba. A pak jsem si řekla, když to nezkusím, nebudu to vědět. A bylo.

Díky prožitým zkušenostem se lépe poznávám, objevuji se.

Je pro mě, jako pro léčitele nezbytné, abych znala sama sebe. To bylo v mé cestě velmi důležité. A je mou vizí, abych to předala také vám.

Zjistěte tedy, kdo jste a přejděte do fáze vytváření nového života.

Tak co si o tom myslíte ?