Zlost

OD: V: Sebepoznání, Škola sebeléčení ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ

Když už se odmítání nedá zvládnout, začneme cítit zlost, vztek, zuříte, nebo můžete cítit závist. Často si říkáte „proč právě já?“

Jistě tuto fázi také dobře znáte.

Když jsem měla zdravotní potíže já, vyzkoušela jsem úplně všechno, lékaře a několik léčitelů, včetně svých přátel, kteří jsou léčiteli. Byla jsem naštvaná na celý svět i na ty, kteří se snažili mi pomoci. Mnohdy je nablízku vaše rodina a je prvním nárazníkem při těchto stavech, odnese to tedy většinou jako první.

V práci jsem svůj nespokojený pocit dávala za vinu všem okolo. Prozatím jsem vůbec nechápala, že je to můj problém a že mě má práce již opravdu nebaví a že odkládám rozdělané projekty a předávám práci někomu jinému. Ani už si nevzpomenu, jak dlouho trvala tato fáze.

Vztek je pochopitelný, jelikož se musíte zabývat něčím, co vás odvádí od rozpracovaných projektů, někdy nemůžete chodit do práce a s tím je spojeno finanční zajištění. Nemůžete si dovolit to co ostatní, jelikož máte méně peněz a ani nemáte sílu vyrazit na dovolenou, nebo na výlet.

Mnohdy dochází k tomu, že se pohybujeme mezi druhou a třetí fází, kterou je vyjednávání. Chvilku se zlobíme, pak se sebou vyjednáváme, uklidňujeme se, to je dobré, to nemusím řešit.

Často svou zlost potlačujeme, dusíme ji v sobě, doslova ji spolkneme. Co se pak v našem těle děje? Objevují se nám žaludeční vředy a z nich vznikají mnohem vážnější onemocnění. Zlost není špatnou emocí, je emocí, která nás nutí jít dál a pochopit se. Přistupuji k ní tedy jako ke klíči, který otevírá hluboká zranění, a já je pak mohu léčit.

Snažím se dnes svou zlost vědomě prožít a pochopit ji, proč se zlobím. V této chvíli  zlost sama odchází a já se posouvám dál a zbavuji se strachu a obalu, který zlost kolem mě vytvořila. Zlost je totiž pouze naším strachem a vytváří ochranný obal, abychom, neviděli pravdu.

 

 

Tak co si o tom myslíte ?