Žít v novém životě

OD: V: Sebepoznání, Škola sebeléčení ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ

person-793907_1280Můj život se změnil, přehodnotila jsem všechny oblasti svého života a žiji upřímně k sobě. Dělám to, co mám ráda, nemohu se na nic a nikoho vymlouvat, odpovědnost za své činy nesu já sama, jak ve své práci, tak své rodině. Užívám si okamžik teď a tady, již neřeším minulost a příliš neplánují budoucnost. Když sedím u moře, tak se nechám unášet tím krásným pohledem.

Ale proč o tom píši v této fázi léčení. Na dovolené z které jsem se před pár týdny vrátila, jsem byla s přáteli, které mám moc ráda. Oni žijí prozatím tam, odkud já jsem vystoupila. Několik dní v intenzivním kontaktu, mě pozvolna navracelo zpět do fáze, odkud jsem před pár lety vyšla. Napětí, nervozita, dohadování, útoky.

Máme v sobě totiž tu schopnost, že kopírujeme ostatní, tím jak se díváme, posloucháme, po nějaké době začínáme dělat to stejné, či podobné. Co jsme viděli jinde. To je naše přirozenost. Pokud tedy tuto vlastnost máme, zkusme ji využít pro svůj prospěch. Zkuste pozvolna vylučovat ze života, to co vás táhne dolů a doplňte chvíle s lidmi, kteří jsou inspirující, plní života a optimismu. Dělejte více, to co vám dělá radost. Prožívejte současnou chvíli.

Procházíte při léčení psychických i fyzických nemocí 7 fázemi

  1. ODMÍTÁNÍ
  2. ZLOST
  3. VYJEDNÁVÁNÍ
  4. ZTRÁTA NADĚJE A SEBE ODMÍTÁNÍ
  5. PŘIJETÍ
  6. ZNOVU NAROZENÍ
  7. VYTVÁŘENÍ NOVÉHO ŽIVOTA

Až nakonec docházíte do finální 8. fáze ŽÍT V NOVÉM ŽIVOTĚ. A to je žít v tom, co jste vytvořili. Udržujte si tedy novou realitu v sobě a vnímejte své pocity.

Velmi rychle mi díky tomu došlo, co se děje a že se cítím jinak, divně. Chtěla jsem se vrátit zpět a to se mi také podařilo. Dívala jsem se pak na své přátele s nadhledem, již se mě to nedotýkalo. Nenechala jsem se vtahovat do situací, které mi nedělají dobře.

Ráda bych podotkla, že projít těmito fázemi neznamená věčné pocity blaha a štěstí. Neznamená, že již budete ve skleněné kouli a nic se vás nebude dotýkat, nic nebudete řešit, jen budete prožívat jen samá pozitiva a sociální jistoty 😀

To opravdu ne.

Jen si budete uvědomovat, co se kolem vás děje a co se může dít, když to necháte sklouznout příliš hluboko. Problémy, budete řešit s pochopením, ne vzdorem a odmítáním.

Nemoc a nezdar pro vás bude poučením.

Budoucnost budete vnímat jako výzvu a budete se na ní těšit, ne se jí obávat.

Konečně pochopíte význam žít tady a teď.

Tak hurá do toho 😉

 

Tak co si o tom myslíte ?