Přijetí

OD: V: Sebepoznání, Škola sebeléčení ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ

Přijetí přichází ve chvíli, kdy přestáváte pociťovat vztek a strach. Přijímáte a jste otevřeni tomu, co se vám stalo. Necítíte závist k těm, kteří mají zdravé dítě, nebo žijí v hojnosti, či jsou zdraví.

Nyní jste ve fázi, kdy jste se otevřeli sami sobě. Vstupujete do svého nitra. Nyní si opravdu začínáte uvědomovat, co potřebujete. V tento okamžik přichází takzvaný „AHA MOMENT“. Uvědomění.

Když dojdete až sem, začnete vnímat své opravdové potřeby, co máte rádi, a chcete tím naplnit svůj život. Již nechcete dělat to, co vám nepřináší radost.

Když jsem došla já do této fáze, začal se mi měnit celý můj život. Tenkrát jsem došla k rozhodnutí, že je třeba opustit mé zaměstnání, našla jsem v sobě neskutečnou odvahu začít podnikat a být v tomto ohledu svobodná. Začalo se měnit mé okolí, v mém životě se objevili nový přátelé, nové možnosti a obzory. Které jsem nikdy před tím ani nepřipustila, že se mohou stát. Mohla jsem dělat cokoliv jsem chtěla. Užívala jsem si krásnou svobodu, cestovala, pracovala, rodily se mi v hlavě nové pracovní projekty a mnoho nápadů a to trvá dodnes. V současné chvíli připravuji tento dokument, abych vám poskytla určitý návod a pomoc při vaší cestě ke štěstí a zdraví.

Začala jsem mluvit o svých problémech a najednou jsem začala dostávat odpovědi na mé otázky.

Má studentka mi po jednom ze seminářů vyprávěla svůj příběh. Narodila se jí před lety dcera, při porodu došlo ke komplikacím a nevratnému poškození mozku narozené dcery. Byla tak smířená a vyrovnaná se svým osudem, beze zbytku jej přijala. Trvalo to jistě několik let, ale nakonec přijala, co se jí přihodilo.

Nedávno mě navštívila klientka se svým 2,5 letým synem s velmi rozsáhlým atopickým ekzémem. Ondrášek kdykoliv přišli, skoro celou dobu proplakal a proškrábal, několikrát vysílením usnul. Cítila jsem jeho pocity a neskutečné svědění kůže a strach. Klientka jej klidně držela v náručí. Na konci našeho sezení jsem se jí zeptala, a jak se cítíte. Ona se mě ptá, a v čem myslíte? Říkám v souvislosti s nemocí vašeho syna. Odpověděla velmi klidně. Jsem s tím smířená a vyrovnaná, jen je mi velmi líto, že tak musí trpět.

Stav přijetí může přicházet ve vlnách a znovu odcházet, můžete plynule přecházet do nižších fází léčení, jako je vztek, odmítání i vyjednávání.

Co přineslo mne stádium přijetí, že již dokáži požádat o pomoc a přijmout ji.

Když projdete touto fází a nevracíte se již do spodních fází, začínáte si vytvářet nový život, stavíte nové základy. Pevné, plné radosti a lásky.

Tak co si o tom myslíte ?